Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут «Бейт-Хана» заснований в 1995 році з метою забезпечення системи єврейської освіти в Україні педагогічними кадрами. За 20 років діяльності в МГПИ «Бейт-Хана» підготовлено понад 800 вихователів і вчителів для єврейських дитячих садків та загальноосвітніх шкіл України, країн СНД, Молдови та Балтії.

Сьогодні в інституті ведеться підготовка бакалаврів і молодших спеціалістів зі спеціальностей «Початкова освіта», «Дошкільна освіта», «Економіка», «Психологія». «Бейт-Хана» є єдиним в Україні вузом з єврейським етнонаціональним компонентом в освіті, який має державну ліцензію та акредитацію. У найближчій перспективі інституту - твердження в Міністерстві освіти і науки України нових програм підготовки бакалаврів ( «Англійська мова та література, друга мова - іврит», «Дизайн») і програм рівня M. Ed. (The Master of Education) за спеціальностями «Початкова освіта», «Дошкільна освіта».

В МГПІ «Бейт-Хана» створене унікальне середовище  для отримання  якісної  сучасної  освіти,

вивчення духовної спадщини єврейьского народу і особистісного  зростання  студентів.

Вітальне слово президента інституту

У всі віки завдання виховання були центральними в системі цінностей іудаїзму і, безумовно, в кожній єврейській сім'ї. В останні десятиліття особливо актуальними стали проблеми жіночої освіти.
 

Озираючись у минуле, розумієш, що наше життя - не просто ланцюжок випадковостей, що всі ми - і люди, і події - є частиною єдиного плану Нд-вишнього. Після падіння залізної завіси на території колишнього Радянського Союзу не випадковим було увагу видатного єврейського духовного лідера, Любавічеського Ребе Менахема-Мендл Шнеєрсона, до Східної Європи. Адже Україна - батьківщина хасидизму, земля, що дала нашому багатостраждальному народу багатьох праведників і мудреців. З усіх духовних лідерів іудаїзму минулого століття Раббі Менахем-Мендл Шнеєрсон в найбільшою мірою відчував свою причетність з долями євреїв Радянського Союзу, приділяв їм особливу увагу. Покоління його предків жили в Російській імперії,

 

і сам Любавічеського Ребе перші двадцять три роки життя провів на Україні. Його батько, видатний каббалист Леві-Іцхак Шнеєрсон, протягом тридцяти років, аж до арешту в 1939 році, був Головним рабином Дніпропетровська. Сам Сьомий Любавічеського Ребе, будучи випускником, Катеринославської гімназії, на все життя зберіг російську мову і використовував його в 1980-і роки, звертаючись до радянських євреїв.

 

Людиною, який стояв біля витоків відродження єврейської освіти в Україні, став засновник благодійного культурно-просвітнього фонду «Ор-Авнер Хабад Любавич» пан Леві Леваєв, котрий зробив для становлення мережі єврейських шкіл і дитячих садів. А раз є система освіти - їй необхідні кадри. Так в 1995 році був створений Жіноче педагогічне училище «Бейт-Хана», що стало першим єврейським вузом в Україні.

За вісімнадцять років освітньої діяльності «Бейт-Хана», пройшовши шлях від училища до коледжу, а потім до інституту, підготувала понад 700 вчителів і вихователів для системи єврейської освіти України, країн СНД, Молдови та Балтії. Близько чотирьохсот випускників інституту працюють за фахом в містах України, Ізраїлю, Російської Федерації, Республіки Білорусь, Казахстану, Литви, Молдови, Узбекистану.
 

 

Ми сьогодні багато чого досягли, але ще більше належить зробити. Ми прагнемо до того, щоб студентки мали можливість отримати єврейську освіту зі ступенем бакалавра і магістра; щоб кожна дівчина могла вибрати в «Бейт-Хана» спеціальність відповідно до своїх потреб і потреб: гуманітарну, економічну, юридичну...

Всі, хто має відношення до діяльності Вищого навчального закладу «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут« Бейт-Хана »- студенти, педагоги і співробітники - є учасниками проекту, який не має аналогів в історії єврейської освіти. І ніколи ще ми не були так близькі до ідеалу, до того, яким може бути подібне навчальний заклад - його імідж, його концепція виховання, його внутрішній устрій. «Бейт-Хана» - це приклад успіху, зразок процвітання єврейських навчальних закладів у всьому світі.
 

Пам'ятайте про це, цінуєте це, пишаєтеся цим, постійно удосконалюйтеся і не сходите з того прекрасного, відповідального і благородного шляху, який ви для себе одного разу вибрали.

Рабин Меїр Цві Стамблер

Президент Вищого навчального закладу «Міжнародний гуманітарно-педагогічний інститут« Бейт Хана »
 

Адміністрація інституту

Рабин
Меїр Цві Стамблер

Президент інституту

Римма Семенівна
Аронова

Ректор институту

Ребецн
Сара Стамблер

Директор інституту

Марина Віталіївна
Мухіна 

Проректор по навчальній  роботі

Аліна Олександрівна Теплицька

Проректор з економіки

Владимир Николаевич 
Тимков

и.о. директора колледжа